W dniu 14 października, obchodzonym jako Święto Komisji Edukacji Narodowej, społeczność naszej szkoły zebrała się w sali gimnastycznej na uroczystym apelu. Wydarzenie przygotowali pan mgr Krzysztof Gaura oraz pani mgr Karolina Skrzypek-Caputa wraz z uczniami klasy piątej i chórem szkolnym.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, po którym wszyscy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Następnie pani dyrektor mgr Emilia Zuziak złożyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Do życzeń dołączyła się również przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców, pani Barbara Łodziana. Pani dyrektor wręczyła także nagrody wyróżniającym się nauczycielom.

Po części oficjalnej, uczniowie klasy piątej zaprezentowali zabawne przedstawienie, w którym zorganizowali wycieczkę dla nauczycieli do nieba lub piekła. Piękne piosenki chóru szkolnego dodały uroku całemu wydarzeniu, tworząc miłą i ciepłą atmosferę.