ERASMUS +

ERASMUS +2021-07-01T16:22:37+02:00

Seminarium Erasmus + w Finlandii

Projektowa przygoda zaczęła się w 2018 roku, kiedy nauczycielka Patrycja Knapek-Stańczak wyjechała do Finlandii jako jedna z trzech osób w Polsce, na seminarium programu Erasmus+. Podczas tego wyjazdu dowiedziała się jak tworzyć ciekawe projekty i co najważniejsze nawiązała znajomości z nauczycielami z różnych zakątków Europy.

Dzięki temu powstały dwa projekty:

  1. Little Language Learners – projekt Erasmus + Kwota dofinansowania 8694,00 euro. Projekt ma na celu współpracę partnerską 3 krajów UE: Polski, Anglii i Estonii. Celem projektu jest zapoznanie dzieci w wieku przedszkolnym z językami obcymi w tym wypadku Estońskim, Angielkim, Walijskim i Polskim. Dzieci uczą się słówek w danych językach, piosenek i gier. Spotykają się ze sobą online podczas video – konferencji (skype). Łącznikiem każdego przedszkola jest maskotka, którą dzieci zabierają ze sobą do domu, opisują jej przygody, uczestniczy ona w życiu przedszkolnym. W każdym kraju partnerskim odbywają się meetingi na których nauczyciele ewaluują swoją pracę oraz wyznaczają kolejne działania pracy.
  2. Travelling Europe by Art – projekt Erasmus+ Kwota dofinansowania 16932,00 euro. Projekt przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej oraz dzieci z zerówki. Uczniowie poznają różne typy sztuki oraz różnych artystów reprezentujących je, wykonując prace plastyczne techniką danego artysty. Uczniowie oswajają się ze sztuką i kulturą, zaczynają ją doceniać. W każdym kraju partnerkim odbywają się meetingi na których partnerzy projektowi uczą się technik malarskich, aby potem przekazać swoją wiedzę uczniom. Dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat pracy oraz planują kolejne.

Little Language Learners

Dane kontaktowe

ul. św. Michała Archanioła 140, 34-300 Leśna

Telefon: +48 33 867 10 92

Strona internetowa: lesna.edu.pl

Ostatnie wpisy

Przejdź do góry