Dnia 10 października uczniowie klasy czwartej wybrali się na wycieczkę do Wisły. Zwiedzanie zaczęli od podziwiania skoczni narciarskiej imienia Adama Małysza w Wiśle Malince, która niestety obecnie jest w remoncie. Mimo to i tak zrobiła na uczniach duże wrażenie. Następnym punktem wycieczki było zobaczenie małej zapory oraz ośmiometrowego wodospadu „Wiślańskiej Niagary” na Wisełce. Niedaleko niej mogli zobaczyć także Habsburską Osadę Gospodarczą. Następnie uczniowie udali się na zaporę Wisła Czarne, dzięki której powstało Jezioro Czerniańskie. Jezioro to łączy wody potoków Białej i Czarnej Wisełki, które dają początek królowej polskich rzek – Wiśle.  Jezioro otaczają malownicze szczyty Beskidu Śląskiego, wśród których jest Barania Góra. W tę piękną, jesienną pogodę czwartoklasiści udali się na spacer brzegami jeziora. Kolejnym punktem wycieczki był Zamek Prezydenta RP – jego dolna część, w której mieści się kawiarenka. Na jego tarasie dzieci mogły zjeść drugie śniadanie ciesząc się z pięknego widoku na jezioro. Skorzystały też z placu zabaw znajdującego się tuż obok. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie centrum miasta, w którym uczniowie zwiedzili park z rzeźbami stworów z podań ludowych, park miniatur budowli i zamków polskich, postać Adama Małysza z czekolady, aleję gwiazd sportu. Ostatnią atrakcją wyjazdu była wizyta na wystawie klocków Lego, na której uczniowie mogli podziwiać gotowe budowle oraz sami pobawić się klockami. Wycieczka była bardzo udana, pogoda cudowna, widoki przepiękne. Wszyscy wrócili szczęśliwie do domów.