Dnia 9 września 2024 roku w ZSP w Leśnej odbyła się pogadanka dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3, 4-8 z funkcjonariuszem policji Panem Mateuszem Pezdek na temat bezpieczeństwa. Wydarzenie miało na celu uświadomienie dzieciom i uczniom, jak dbać o swoje bezpieczeństwo zarówno w szkole, jak i poza nią.
Na początku spotkania policjant przedstawił się i opowiedział o swojej pracy. Następnie omówił najważniejsze zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych. Dużo uwagi poświęcono zasadom poruszania się po drodze, szczególnie w kontekście pieszych i rowerzystów. Dzielnicowy przypomniał o konieczności noszenia odblasków po zmroku oraz przestrzeganiu przepisów drogowych.
Kolejnym punktem była rozmowa na temat cyberbezpieczeństwa. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na zagrożenia, jakie mogą płynąć z niewłaściwego korzystania z Internetu. Poruszył tematykę cyberprzemocy, oszustw internetowych czy niebezpiecznych kontaktów w sieci. Uczniowie dowiedzieli się, jak chronić swoje dane osobowe oraz co zrobić, gdy zetkną się z nieodpowiednimi treściami lub niepokojącymi wiadomościami.