2 września 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Leśnej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Apel rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania ,,Mazurka Dąbrowskiego’’. Uczniowie chóru szkolnego pod okiem Pani mgr Karoliny Skrzypek-Caputy przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym wybrzmiały życzenia na nowy rok szkolny. Nie zabrakło również odniesienia historycznego związanego z 85 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego dotyczyło całej społeczności szkolnej, jednak ten dzień był szczególnie ważny dla uczniów klasy pierwszej, ich rodziców oraz wychowawczyni Pani mgr Beaty Myśliwiec. Pod skrzydłami szkolnego sztandaru pierwszoklasiści zostali pasowani przez Panią Dyrektor Emilię Zuziak na uczniów naszej szkoły. Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom życzymy wytrwałości oraz samych sukcesów w nowym roku szkolnym. Pierwszoklasistom gratulujemy oraz serdecznie witamy ich w murach naszej szkoły.