W zbliżającym się roku szkolnym będziemy mieli możliwość nawiązania współpracy ze szkołami noszącymi imię Kornela Makuszyńskiego, w ramach Międzyszkolnego Projektu Integracyjnego: „Poznajmy się z Koziołkiem Matołkiem”. Projekt jest realizowany w ramach obchodów 40-lecia Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku.

Bohater wykreowany przez naszego patrona, Koziołek Matołek wyrusza w niezwykłą podróż. Będzie odwiedzał szkoły podstawowe im. Kornela Makuszyńskiego. Na swojej trasie, w październiku,  ma zaplanowany przystanek w naszej szkole, gdzie zapozna się z naszymi uczniami. Później wyruszy w dalszą drogę. Koziołek Matołek będzie relacjonował wszystkie wydarzenia ze swojej eskapady w specjalnym Dzienniku. To właśnie w nim utrwalimy wspomnienia z jego pobytu u nas. Wierzymy w to, że nasi uczniowie pokochają Koziołka Matołka i jego opowieści.