Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego

Wczoraj odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Było to wyjątkowe wydarzenie, któremu towarzyszyły wzruszenia i radość.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 od uroczystego odśpiewania hymnu polski oraz przekazania sztandaru szkoły uczniom klasy siódmej. Po wyprowadzeniu sztandaru odbyło się pożegnanie absolwentów. Ósmoklasistów pożegnali uczniowie klasy siódmej, przygotowując muzyczny koncert życzeń. Następnie absolwenci podziękowali swoim nauczycielom i rodzicom za wsparcie, pomoc i opiekę przez ostatnich osiem lat. Wręczyli im także kwiaty i pamiątkowe prezenty. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego przygotowanego przez Panią Karolinę Skrzypek-Caputę.

Później głos zabrała Pani dyrektor szkoły Emilia Zuziak, która podsumowała mijający rok szkolny i podziękowała wszystkim za pracę i zaangażowanie. Głównym punktem uroczystości było wręczenie świadectw. Uhonorowani wpisem do złotej księgi zostali uczniowie z ocenami co najmniej bardzo dobrymi i wzorowym zachowaniem. W tym roku szkolnym wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni świadectwami z paskiem, ponieważ każdy z nich jest wyjątkowy. Świadectwo z czerwonym paskiem otrzymali uczniowie wyróżniający się wysokimi wynikami w nauce oraz co najmniej bardzo dobrym zachowaniem. Przyznano także dodatkowych siedem kolorów pasków:

• niebieski – za bycie koleżeńskim, uczynnym, empatycznym i tolerancyjnym, to nagroda za pomocną dłoń i dla dobrych przyjaciół
  • granatowy – za ambicję i osobistą moc, to wyróżnienie za pracowitość i systematyczność, konsekwencję w dążeniu do celu, również za wysoką frekwencję
  • zielony – za bycie EKO, to nagroda za wrażliwość na świat, dbanie o naturę i dobrostan wszystkich istot żywych
  • żółty – za zaangażowanie w samorząd uczniowski lub wolontariat, to wyróżnienie za aktywności prospołeczne i wspieranie wartościowych inicjatyw, w tym charytatywnych
  • pomarańczowy – za sukcesy sportowe, to docenienie najlepszych sportowców i postaw fair play
  • różowy – za bycie optymistą i sympatyczną osobą, to nagroda za radość życia, poczucie humoru, umiejętność współpracy w grupie i dobre relacje z rówieśnikami
  • fioletowy – za artystyczną duszę i otwartość, to nagroda dla najbardziej kreatywnych i odkrywców świata

Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Absolwentom gratulujemy ukończenia szkoły podstawowej i życzymy powodzenia w dalszej edukacji.