„Witajcie w naszej bajce,
Zatańczą wkoło drzewa.

Tu wszystko jest możliwe,
Zwierzęta są szczęśliwe,
A dzieci, wiem coś o tym,
Latają samolotem.”

20 czerwca grupa Starszaki wybrała się w odwiedziny do ośrodka edukacyjnego  „Bajka Pana Kleksa” w Katowicach.  Podczas wizyty w Bajce dzieci przeżyły niezapomnianą przygodę odkrywając tajemnice i zaglądając w różne zakamarki  tego niezwykłego miejsca. Czekała na nas tajemnicza ściana z szufladami i guzikami, układanka z klocków oraz magiczne drzwi. Następnie cała grupa udała się piętro wyżej, do Psiego Raju, gdzie do pokonania mieliśmy tor przeszkód i krętą zjeżdżalnię. Mogliśmy sprawdzić swoją znajomość planet Układu Słonecznego, wziąć udział w teleturnieju oraz poćwiczyć swój refleks. Dzięki Złomowisku Robotów dzieci poznały ważne zagadnienia związane z ochroną środowiska.  Uczestniczyliśmy również w warsztatach „chemicznych”, podczas których przedszkolaki mogły obserwować i uczestniczyć w ciekawych doświadczeniach. Był to bardzo kreatywnie spędzony czas!