Światowy Dzień Ziemi
„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”
Florian Plit

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Jego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji nasze przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach z ekologią w tle.

Dzieci wykonały prace plastyczne, stworzyły ekozabawki, ekoludki, sadziły rośliny w salach. Wykonały plakat „Ziemia”. Wspólnie ustaliły Kodeks Małego Ekologa. Układały duże puzzle, kodowały, grały w grę edukacyjną „Ziemia i jej żywioły”.

Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety. Przedszkolaki wiedzą o tym doskonale i zawsze chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.