W Naszej szkole obchodziliśmy  Dzień Pomarańczowej Energii pod hasłem STOP OSAMOTNIENIU DZIECI. Projekt ten ma celu pomóc dzieciom i młodzieży z problemami społecznymi i psychologicznymi.

Klasy młodsze brały udział w warsztatach „Jak dbać o swoje dobre samopoczucie?”. Z kolei uczniowie klas 5 – 8 obejrzeli prezentację „Depresja – profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”. W ten sposób zwróciliśmy uwagę naszym uczennicom i uczniom, że w trudnych chwilach zawsze mogą liczyć na naszą pomoc i wsparcie.

Tego dnia nauczyciele mieli nie pytać uczniów ubranych na pomarańczowo. Dlatego, też w szkole królował kolor pomarańczowy. Pojawiło się mnóstwo pomarańczowych balonów, były też pomarańczowe breloczki i dużo, dużo popcornu.

Odbyła się zbiórka publiczna, która pomoże zebrać fundusze na realizację projektu Pomarańczowa Energia – STOP OSAMOTNIENIU DZIECI.  W tym roku zebraliśmy 470 zł.