13 października społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego uroczyście obchodziła Święto Edukacji Narodowej. Na początku Pani Dyrektor Emilia Zuziak podziękowała nauczycielom za zaangażowanie w swoją codzienną pracę, słowa uznania i wdzięczności skierowała również w kierunku pracowników administracji i obsługi  oraz rodziców.

„Janusz Korczak polski pedagog, powiedział: „Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”. Drodzy uczniowie, życzę Wam abyście poszerzali swoją wiedzę, rozwijali swoje pasje z pomocą nauczycieli uczących w naszej szkole”

Na uroczystości gościliśmy również Wójta Gminy Lipowa Pana Jana Górę, który w swym przemówieniu zwrócił uwagę na ogromne znaczenie edukacji i wychowania w życiu każdego z nas.

Następnie uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą mgr Anetą Dybał-Kubicą przedstawili część artystyczną, uroczystość uświetniły występy chóru szkolnego, prowadzonego przez panią mgr Karolinę Skrzypek-Caputę oraz piękne dekoracje przygotowane przez nauczycieli przedszkola: mgr Danutę Bindę-Toczek,  mgr Barbarę Rybarską, mgr Renatę Wieczorek, mgr Bogusławę Zuziak oraz mgr Aleksandrę Pyclik.