Szanowni Państwo, dzisiaj pożegnaliśmy Panią Dyrektor Annę Polak. Z tego powodu chcemy w imieniu nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśnej złożyć rodzinie najszczersze kondolencje oraz wyrazy żalu. Do kondolencji dołączają się nasi przyjaciele z zagranicy, z którymi współpracowaliśmy przy realizacji projektów Erasmus oraz eTwinning.

Droga Pani Dyrektor,

Pani odejście jest dla nas wielką, bolesną i niespodziewaną stratą. Była Pani osobą szanowaną i cenioną. Będąc dyrektorem szkoły w latach 2006-2011 była Pani jednym z budowniczych sali gimnastycznej, a później gdy wróciła Pani do nas,  w latach 2017-2023 przyczyniła się Pani do ogromnego rozwoju naszej szkoły. Dzięki Pani możemy pracować i uczyć się w godnych warunkach lokalowych, wyposażonych w wiele wartościowych pomocy naukowych. Wprowadziła Pani naszą szkołę w XXI wiek.

Podziwialiśmy Panią za profesjonalizm, skrupulatność i pracowitość. Podziwialiśmy Panią za dbałość o naszą szkołę, za szyk, za gust, za elegancję.

Wielu nauczycieli budowało swoje ścieżki rozwoju w czasie, kiedy była Pani dyrektorem naszej szkoły. Była pani zawsze otwarta na nowe pomysły i z ochotą przystawała na nie. Zostawiała pani wolną rękę i wspierała rozwój nie tylko szkoły,  ale i każdego pracownika. Dzięki Pani wsparciu, mogliśmy podróżować z dziećmi i rozwijać nasze umiejętności pedagogiczne zagranicą. Zawsze mogliśmy liczyć na Pani życzliwe i merytoryczne wsparcie.

W rozmowach nigdy nie zapomniała Pani o ludzkich uczuciach i problemach dnia codziennego. Spotykaliśmy się wtedy z troskliwą reakcją oraz zrozumieniem na nasze potrzeby. Była Pani wymagająca, ale wiedzieliśmy, że najwięcej wymagała Pani od siebie. Zapamiętamy Panią jako osobę ciepłą, łagodną, bardzo refleksyjną i wrażliwą.

Pani Dyrektor, na zawsze pozostanie Pani częścią naszej szkoły.

Zostanie Pani w naszych sercach i wspomnieniach.

Kiedyś znowu się spotkamy, Spoczywaj w pokoju.