W środę 12 kwietnia klasy : I, II i III uczestniczyły w wycieczce do APILANDII. To jedyne takie miejsce w Polsce, które w nowoczesny i ciekawy sposób przenosi do świata pszczół miodnych, odkrywając największe tajemnice ich życia. Właśnie tam w pszczelej krainie zobaczyć mogliśmy, że muzeum wcale nie musi być nudne, a pszczoły to coś więcej niż miód i żądlenie. Centrum Pszczelarstwa Apilandia to podróż przez ponad 100-letnie podziemia, gdzie każdy mały pasjonat pszczelarstwa mógł w sposób interaktywny poznać sekrety życia pszczół, słodkie właściwości produktów pszczelich, a także podglądnąć pracę pszczelarza „od kuchni”. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich, podczas których każdy samodzielnie spróbował swoich sił w wykonywaniu świec z wosku pszczelego, poznał tajniki pracy pszczelarza, a także spróbował słodkich pyszności prosto z ula. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się m.in. czym różnią się od siebie miody, jak smakuje kolorowy pyłek kwiatowy i czym jest „chlebek pszczeli”.