Z okazji  Światowego Dnia Autyzmu nasze przedszkolaki uczestniczyły w pogawędce i warsztatach sensorycznych, które miały na celu zwiekszanie świadomości dotyczące autyzmu. Poprzez rozmowy i stymulację zmysłów kształtowalismy postawę otwartości i akceptacji dla osób z autyzmem, zwiększaliśmy wrażliwość na ich problemy, wskazywaliśmy podobieństwa i różnic w sposobie funkcjonowania osób w spektrum i osób normatywnych. Uczyliśmy sie także jak możemy pomóc osobom z tym zaburzeniem, aby „nasz” świat nie okazał się dla nich zbyt przytłaczający. Przedszkolaki spisały się na medal.

Autyzm to nie choroba; nie wymaga leczenia tylko: miłości, wsparcia, dobrej woli, akceptacji, zauważenia, wiedzy, czasu i świadomości.