W tym roku po raz pierwszy uczniowie klasy 8 wzięli udział w debatach oksfordzkich – konkursie organizowanym przez Żywiecką Fundację Rozwoju . Było to nasze pierwsze spotkanie z taką formą konkursu, poznawaliśmy zasady debatowania, potem  szukaliśmy argumentów, kontrargumentów, przykładów , danych, faktów i liczb na potwierdzenie naszego zdania. Nie było to zadanie łatwe, bo w wyniku losowania może się zdarzyć, że trzeba bronić tezy,  co do której nie ma się przekonania.

A w tym roku broniliśmy tezy:

Wszystkie  filmy prezentowane w polskich kinach powinny być dubbingowane.

oraz

Zakaz używania telefonów komórkowych w szkołach w czasie przerw jest uzasadniony.

W debatach wzięli udział: Alicja Baron, Maria Małysiak, Daniel Firlejczyk i Karolina Wróbel oraz Wiktoria Rybarska.

Nasi oponenci okazali się bardziej przekonujący i nie dostaliśmy się do finałów, jednak z wielką przyjemnością obserwowaliśmy finał debat na poziome szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, zbierając przy tym cenne doświadczenia na przyszłość.