W dniach 04.02-07.02.2023 nasza szkoła miała okazję ugościć nauczycielkę z Finlandii, Pirittę Juoksukangas, ze szkoły Atalan Koulu w Tampere. Była to jej druga wizyta w naszej szkole, wcześniej mieliśmy okazję poznać się z nią oraz innymi nauczycielami podczas projektu Erasmus+ „Travelling Europe by Art”.

Celem wizyty była praca nad przygotowaniem kolejnego wniosku do nowego projektu Erasmus+. Wspólnie ustalono cele projektu i zakres współpracy. Do projektu zaproszono nowego partnera z Belgii.

Pani Piritta miała okazję uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez nauczycielkę j. angielskiego oraz porozmawiać z uczniami, którzy z zaciekawieniem słuchali o szkole, w której pracuje oraz o Finlandii.