20 grudnia w szkole mieliśmy przyjemność gościć Państwa na Jasełkach oraz kolędowaniu, którym towarzyszył kiermasz świąteczny. Jasełka sięgają do średniowiecznej tradycji przestawiania scenek z dnia narodzin Jezusa Chrystusa. Tę część przygotowała klasa III wraz z wychowawcą mgr Anną Kozdrój. Jasełkom towarzyszyły kolędy w wykonaniu chóru szkolnego prowadzonego przez mgr Karolinę Skrzypek-Caputę oraz taniec uczniów z klasy I i II, który przygotowały z uczniami wychowawczynie: mgr Beata Jendzierowska i Beata Myśliwiec.  W drugiej części przedstawienia wystąpili uczniowie z klas IV-VI, którzy przygotowali nasze tradycyjne góralskie kolędowanie. Byli: gwiazdor, koza, chłop i baba, śmierć, muzykanci, kominiarz, diabeł, anioł. Uczniowie byli ubrani w piękne tradycyjne stroje góralskie. Zaśpiewali kolędy, złożyli życzenia na nadchodzący Nowy Rok. Tę część wraz z uczniami przygotowały mgr Anna Pieróg, mgr Anna Dybał-Kubica oraz mgr Irena Mikusek. Na zakończenie przedstawienia życzenia zgromadzonym gościom złożyła pani dyrektor Anna Polak, przewodniczący OSP w Leśnej pan Grzegorz Habdas, który podziękował dzieciom za występ słodyczami oraz drobnym upominkiem w postaci piłek. Do życzeń dołączył się również pan Andrzej Binda Przewodniczący Rady Gminy Lipowa.  Dziękujemy Państwu za liczne przybycie. Jesteśmy dumni z występu dzieci.