W czwartek 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Występ przygotowali uczniowie klasy V wraz z wychowawcą panią Anetą Dybał-Kubicą, za oprawę muzyczną odpowiadał szkolny chór przygotowany przez panią Karolinę Skrzypek-Caputę.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Państwowego przez całą społeczność szkolną o godzinie 11:11.

Dzieje naszej ojczyzny to nie tylko dni szczęśliwe i spokojne. Chcąc przybliżyć nadejście wolności, Polacy wzniecali powstania narodowe, przelewali krew, cierpieli na zesłaniu i w więzieniach zaborców. Jednakże nasi pradziadowie mieli ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci jak być Polakami.

Dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą – swoje życie. Obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodów.”

Projekt autorstwa Aneta Dybał-Kubica