W dniach 17.10.2022 do 21.10.2022 dwie nauczycielki naszej szkoły p. Irena Mikusek i p.Patrycja Knapek-Stańczak uczestniczyły w programie Erasmus + job shadowing w urokliwym mieście – Saragossa w Hiszpanii.

Nauczycielki w hiszpańskiej szkole przeprowadzały lekcje ze wszystkimi uczniami, począwszy od przedszkola aż do 6 klasy. Lekcje dotyczyły kodowania. Oprócz tego odbyły się trzy szkolenia dla nauczycieli szkoły, na których nauczycielki uczyły hiszpańskich nauczycieli jak korzystać z maty do kodowania i jak w twórczy i kreatywny sposób wykorzystać kolory i liczby na lekcjach. Oprócz tego hiszpańscy uczniowie obejrzeli prezentacje naszego regionu i dowiedzieli się kilku ciekawostek na temat Polski. Ponadto, p. Irena i p.Patrycja brały udział w lekcjach prowadzonych przez hiszpańskich nauczycieli, podczas których mogły dowiedzieć się w jaki sposób tamtejsi nauczyciele pracują i jak wyglądają ich lekcje.

W czasie wolnym nauczycielki zwiedziły najciekawsze miejsca w Saragossie oraz w Barcelonie.