W połowie października uczniowie klas 6, 7 i 8 uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy.

Pierwszego dnia udaliśmy się na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, aby móc podziwiać naszą stolicę z góry. Dużo emocji przysporzyła nam także winda, która pokonała wszystkie te piętra w zaledwie 19 sekund… Kolejną atrakcją było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym nowoczesnym i interaktywnym muzeum spędziliśmy dużo czasu, chcąc jak najwięcej dowiedzieć się o przebiegu powstania, a także by poczuć klimat tamtych lat. Na zakończenie dnia, gwoździem programu okazało się zwiedzanie Stadionu Narodowego. Przez prawie półtorej godziny mieliśmy okazję zobaczyć szatnie naszej reprezentacji w piłce nożnej, całą trasę, jaką pokonują zawodnicy zanim wejdą na murawę, strefę regeneracji piłkarzy. Mogliśmy także wejść na płytę główną oraz trybuję VIP. Po tak wyczerpującym dniu udaliśmy się do hotelu.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich, które przywitały nas przepięknym jesiennym klimatem: złotymi barwami liści oraz nadal kwitnącymi różami. Pani przewodnik opowiedziała nam o historii tego miejsca, ważnych wydarzeniach i osobach z nim związanych. Uczniom dużo radości sprawiły także wiewiórki biegające po parku. Później udaliśmy się do miasta, by przejść się uliczkami i zobaczyć Pałac Prezydencki, zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Stare Miasto, Warszawską Starówkę, Górę Gnojną, pomnik Małego Powstańca oraz dzwon na Kanonii. Z ostatnią atrakcją wiązała się legenda, według której osobie okrążającej dzwon trzy razy, spełni się pomyślane wcześniej życzenie. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, w którym uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia i poprzez zabawę uczyli się.

Po tych wszystkich atrakcjach, szczęśliwie wróciliśmy do domu. Wycieczka była bardzo udana, a uczniowie szczęśliwi. Mamy nadzieję, że uda się nam wyruszyć w przyszłości na kolejną wyprawę…