W okresie październik 2021-marzec 2022 r. Grupa Starszaki przystąpiła do Ogólnopolskiego konkursu pt. PRZEDSZKOLNY KLUB EKOLOGÓW organizowany przez Studium Prawa Europejskiego. Zrealizowaliśmy wszystkie zadania określone w konkursie, co pozwoliło nam uzyskać Certyfikat dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśnej. W czasie trwania konkursu powołaliśmy Przedszkolny Klub Ekologów w ramach którego dbaliśmy o nasze środowisko. Wspólnie uczyliśmy się segregacji odpadów, prowadziliśmy akcję sprzątania w najbliższym środowisku. Zbieraliśmy makulaturę, nakrętki i baterie. Dzieci wykonywały ciekawe prace związane z tematyką konkursową. Gratulujemy Naszym Przedszkolakom uzyskania Certyfikatu i dziękujemy za twórczą pracę.