W ciągu roku szkolnego 2021/2022 Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w 12 edycji Programu „Mamo, Tato, wolę wodę”. Celem głównym programu było: podniesienie poziomu wiedzy dzieci na temat właściwości wody oraz jej wpływu na życie i zdrowie człowieka. Realizując zadania określone w programie dzieci poznawały właściwości wody uczestnicząc w różnych doświadczeniach, oglądały prezentacje multimedialne związane z wodą jej pochodzeniem oraz znaczeniem wody dla ludzi, roślin i zwierząt. Przedszkolaki sadziły rośliny a następnie podlewały je i opiekowały się nimi. Wykonywały ciekawe prace plastyczne i techniczne poznając przyjaciół z programu: Wydrę Wandę, Myszkę Fiki, Wilka Olka, Wiewiórkę Basię, Misia Lesia i Jelonka Janka. Na zakończenie Programu otrzymaliśmy Certyfikat oraz każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Bardzo dziękujemy dzieciom za twórcze uczestnictwo w realizacji zadań programowych oraz za zaangażowanie.