Jak wszyscy, to my też:D

Maluszki razem ze swoimi paniami wyruszyły dziś na swoją pierwszą, „poważną”, autokarową wycieczkę do rewelacyjnego miejsca, zamieszkałego przez puszyste i mięciutkie alpaki, „Happy Alpaca” w Lachowicach.

Z dala od zgiełku ruchu ulicznego, w malowniczej okolicy, po krótkim spacerze dzieci spotkały kilkanaście przesympatycznych alpak. Pan gospodarz oprowadził nas po zagrodzie, przedstawił wszystkie alpaki i opowiedział różne ciekawostki dotyczące właśnie tych zwierzątek. Następnie każdy maluszek otrzymał garść marchewek <pokrojonych w plasterki=>alpaki nie mają górnych zębów 🙂 >, którymi mógł nakarmić zwierzęta. Oprócz tego nasze dzielne maluchy przytulały i głaskały alpaki. Potem pan gospodarz zaprezentował nam wełnę z alpak, którą dzieci wykorzystały do wykonania pięknych prac plastycznych.

To nie koniec atrakcji, ponieważ na koniec odbył się alpakowy piknik, w czasie którego dzieci wcinały kiełbaski z grilla oraz oczywiście wszystkie smakołyki z plecaka.

Maluszki spisały się na medal. Dzień pełen wrażeń minął nam wspaniale i szybko, czego dowodem była krótka drzemka w drodze powrotnej do naszego przedszkola.