Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Dlatego dziś przedszkolaki razem ze swoimi paniami miały okazję dowiedzieć się różnych ciekawych rzeczy dotyczących tego dnia, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych. Dzieciaczki wykonywały ciekawe eksperymenty, między innymi wybuchową kulę ziemską. Sprawdzały co się dzieje w oceanach oraz czego doświadczają zwierzęta jeżeli znajdują się w nich plamy oleju. Wspólnie wykonały recyklingową kulę ziemską. Dowiedziały się o najważniejszych alarmujących zjawiskach związanych z klimatem. Rozmawialiśmy o eko-zadaniach, które dzieci mogą wykonywać w domu wspólnie z rodzicami. Dzieci wykonywały prace plastyczne, której efekty możemy podziwiać na tablicach na korytarzu. Był to bardzo intensywny dzień, pełen wrażeń i ciekawostek.