Trzy uczennice z klasy 8a przystąpiły do pierwszego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii. Pokonując kolejny etap rejonowy, do ścisłego finału szczęśliwie dotarła jedna z nich. Oliwia Jagosz z klasy 8a uzyskała najwyższy stopień szczebla województwa śląskiego i tym samym została laureatką.
Uzyskanie tytułu laureata daje ogromne przywileje w rekrutacji do pierwszych klas publicznych szkół ponadpodstawowych. Taki wynik osiągają uczniowie, którzy posiadają szeroką wiedzę, umiejętności logicznego myślenia i samodyscyplinę. Konkurs daje także możliwość rozwijania swoich uzdolnień i zainteresowań szeroko rozumianą wiedzą biologiczną, ponieważ istotna jest w nim chęć pogłębiania treści wybiegającej poza podstawę programową.
Jeszcze raz z wielką dumą pragniemy pogratulować wyniku. Życzymy Oliwii dalszych sukcesów w nowej, wymarzonej szkole.
Opiekun: Anna Stańco