Z ogromną radością pragniemy poinformować o zakończonym Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z geografii. Przystąpiło do niego na etapie szkolnym siedmioro uczniów z klas 7 a i b oraz 8 a. Pokonując kolejny etap rejonowy, do ścisłego finału szczęśliwie dotarły dwie uczennice. Oliwia Jagosz z klasy 8a uzyskała najwyższy stopień szczebla województwa śląskiego i tym samym została laureatką, a Amelka Rybarska z klasy 7 b została finalistką. To znakomite wyniki w tym trudnym i ambitnym konkursie.

Uzyskanie tytułu laureata wymaga szerokiej wiedzy, umiejętności logicznego myślenia i odporności na stres. To również możliwość rozwijania swoich uzdolnień i zainteresowań szeroko rozumianą wiedzą geograficzną. Wymaga również samodyscypliny i chęci pogłębiania treści wybiegającej poza podstawę programową.

Jeszcze raz z wielką dumą pragniemy pogratulować wyników. Życzymy Amelce uzyskania tytułu laureata w przyszłym roku szkolnym, a Oliwii dalszych sukcesów w nowej, wymarzonej szkole, do której zacznie uczęszczać od września .

Opiekun: Katarzyna Faber-Caputa