Warsztaty z Krzysztofem Piersą

Dnia 02.12.2021 r. gościliśmy w naszej szkole pana Krzysztofa Piersę terapeutę ds. uzależnień, autora poradników: „Komputerowy ćpun„, „Trener Marzeń„, „Złota rybka w szambie” oraz serii fantastycznej „Kosmiczne Bobry„.

Mając wieloletnie doświadczenie z grami komputerowymi, dziennikarstwem gamingowym i e-sportem, pan Krzysztof przedstawił zjawiska związane z nowoczesnymi technologiami. Prowadząc warsztaty w klasach 4-8 rozmawiał i tłumaczył jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozgrywka.

Krzysztof Piersa sam był uzależniony od gier komputerowych. Pokonał je jednak własnymi siłami, a swoją historię spisał ku przestrodze innych graczy. Pokazał zarówno dobre jak i złe strony grania, a także konsekwencje wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem. Na spotkaniu przedstawił proste mechanizmy zarządzania czasem oraz radzenia sobie z krytyką.

Uczniowie aktywnie brali udział dyskutując na poruszane tematy, zadając pytania. Otrzymaliśmy cztery książki autorstwa pana Krzysztofa, które zasilą zasoby naszej biblioteki.