W dniu 16.11.2021 r. odbył się w naszej szkole Dzień Bezpieczeństwa. W ramach tego dnia, pani Aleksandra Motz-Jaksoń i pani Magdalena Niemiec z PSSE w Żywcu przeprowadziły wykłady dla dzieci i młodzieży dotyczące szkodliwości palenia papierosów oraz e-papierosów. Dla klas 7-8 dodatkowo odbyły się warsztaty dotyczące skutków zażywania dopalaczy oraz ćwiczenia praktyczne z alkogoglami i narkogoglami. Klasy 1-3 oraz grupa przedszkolna Starszaków brały udział  w akcji „Jabłuszko – Cytrynka” zorganizowanej przez asp. Sebastiana Piotrowskiego. Na zakończenie wszystkie klasy spotkały się na sali gimnastycznej, gdzie przedstawiciele KPP w Żywcu mł. asp. Jolanta Frydel oraz asp. Barbara Kotlarska przypomniały o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym; o tym jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Uczniowie klas 4-8 wykonali również plakaty antynikotynowe.