W tym roku Europejski Tydzień Kodowania odbywał się w dniach od 9 do 24 października. W tym czasie także w naszej szkole miały miejsce akcje w ramach Code Week.

Pani Emilia Zuziak przygotowała zajęcia dla uczniów klasy drugiej, w ramach których uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich sił na macie do kodowania, podczas kolorowania według zakodowanej instrukcji oraz układania puzzli.

Pierwszoklasiści pod opieką pani Beaty Myśliwiec także wzięli udział w akcji Code Week. Na zajęciach uczniowie korzystali z maty do kodowania, kolorowania według schematu, odszukiwania ukrytych haseł według instrukcji oraz układania obrazka z kolorowych kartek – także według kodu.

Uczniowie klasy czwartej w ramach akcji Europejskiego Tygodnia Kodowania zmierzyli się z zakodowanymi działaniami matematycznymi pod czujnym okiem pani Anety Dybał-Kubica.

Pani Magdalena Pietraszko przygotowała dla uczniów klasy szóstej zajęcia z kodowania za pomocą klocków Lego WeDo 2.0 oraz aplikacji Scratch. Uczniowie zbudowali z klocków Lego goryla oraz palmę z bananami, a następnie za pomocą programu Scratch zakodowali działanie goryla. Klockowa małpa po uruchomieniu programu chrapała, a po poruszeniu palmy szła w stronę bananów wydając dźwięki gryzienia.