29 października 2021 roku przedszkolaki aktywnie brały udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pt „Szkoła Pamięta”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą Polskiej tradycji Święta Dnia Zadusznego, wykonały pracę plastyczną związaną  z tematem oraz wspólnie z nauczycielkami przygotowały gazetkę ścienną. Średniaki i Starszaki razem ze swoimi paniami udali się na Cmentarz Komunalny w Leśnej, gdzie zapalili znicze na grobie żołnierza poległego podczas II Wojny Światowej. Natomiast maluszki odwiedziły pamiątkowy pomnik papieża – Jana Pawła II, gdzie również zapaliły symboliczny znicz. Nasza szkoła otrzymała dyplom od Ministra Edukacji i Nauki w podzięce za działania mające na celu pielęgnowanie pamięci o naszych przodkach oraz pogłębienie wiedzy o naszej historii.