Pierwsza wizyta projektowa odbyła się w malowniczej miejscowości Ammanford w Walii, Wielka Brytania. Dwie nauczycielki reprezentujące naszą szkołę miały możliwość przebywać w przedszkolu naszego partnera projektowego, prowadzić zajęcia dla dzieci, a także zobaczyć jak ono funkcjonuje na codzień.

Podczas wszystkich dni ustalone zostały etapy pracy naszego projektu, wymienialiśmy się pomysłami i tworzyliśmy pomoce językowe w języku polskim, walijskim i estońskim. Oprócz tego nasi gospodarze zaprosili nas na wycieczki, na których miałyśmy okazje zwiedzić fabrykę skarpetek „Corgi socks” – najsłynniejszą w Anglii, której klientami jest między innymi rodzina królewska. Co więcej, wspólnie zwiedziliśmy ogród botaniczny, najstarszą wioskę w Walii, a także Cardiff – stolicę i największe miasto Walii.

Dzieci z przedszkola Ammanford otrzymały od nas drobne upominki, mogły nauczyć się prostych polskich zabaw oraz miałyśmy możliwość odpowiedzieć na ich pytania, a także pokazać krótką prezentację dotyczącą naszego przedszkola.

Z ciekawostek, angielskie przedszkola znacznie różnią się od polskich. Królują w nich mocne kolory, jest dużo dekoracji. Przestrzeń przedszkola podzielona jest na sekcje, z których dzieci mogą korzystać do woli. Nie ma indywidualnych sal dla grup wiekowych.