Remont kuchni możliwy był dzięki dotacji z budżetu państwa w ramach projektu „Posiłek w szkole i w domu” w wysokości 80.000,00 zł, a wkład własny wyniósł 20.000,00 zł. Na remont zostały przeznaczone także środki o wartości 10.000,00 zł pozyskane od sponsora szkoły. Dodatkowo prace remontowe i ułożenie płytek wykonano systemem gospodarczym przez pracowników Szkoły i Urzędu Gminy Lipowa. W ramach usług remontowo adaptacyjnych przygotowano nowy projekt kuchni, wyodrębniono pomieszczenie zmywalni i wyposażono ją w sprzęty m.in. w stół z otworem na odpadki, pojemnik na odpadki, stół ze zlewem, zmywarkę do naczyń; dostosowano istniejącą instalacje gazową, wodociągową,  elektryczną i wodno-kanalizacyjną do nowego punktu – wyspy gastronomicznej na której znajduje się nowy piec konwekcyjno-parowy, taboret, patelnia gazowa, kuchnia gazowa, okap centralny. Zakupiono także lodówki, obieraczkę do ziemniaków, meble, stoły odkładcze oraz zlewozmywaki. Na podłodze i na ścianach położono 120m2 płytek; przemalowano całe pomieszczenie, wymieniono lampy na energooszczędne.  Tak nowoczesna i dobrze wyposażona kuchnia będzie służyć uczniom przez długie lata.