Obostrzenia pandemiczne zelżały, dlatego w sierpniu 2021 roku nauczycielka Patrycja Knapek-Stańczak mogła wyjechać na zaplanowaną mobilność do Dublina w Irlandii. Wzięła udział w bardzo intensywnym kursie metodycznym pt. „Methodology and Language Development”. Codziennie dostarczana była dawka ciekawych informacji dotyczących gramatyki, ćwiczeń i różnych zabaw, które można wykorzystać z uczniami podczas zajęć. Szkoła prowadząca była świetnie przygotowana, a nauczyciele uczący byli przyjaźni i bardzo pomocni. Codziennie również wysyłane były dodatkowe materiały do zapoznania się na platformie Google classroom. W czasie zajęć były prowadzone prace grupowe.

W czasie wolnym nauczycielka uczestniczyła w zajęciach dodatkowych, które pozwoliły jej poznać wiele ciekawych i pięknych miejsc znajdujących się w Dublinie i okolicach. Dublin zaskoczył nie tylko zmienną pogodą, ale również wspaniałymi zabytkami i krajobrazami jak Trinity College Dublin, Zamek w Dublinie, National Museum of Ireland, People’s Garden, Glendalough, Narodowe Ogrody Botaniczne, Galeria Narodowa, The Guinness Store House i Swords.