Początkiem marca, chwilę przed rozpoczęciem się pandemii, mogliśmy w szkole ugościć naszych partnerów projektu „Travelling Europe by Art” z Litwy, Niemiec oraz Finlandii.

Cztery, intensywnie spędzone dni upłynęły na pracach związanych z projektem, czyli przygotowaniem 3 kolejnych artystów, a mianowicie: Jadwigi Maziarskie, Richarda Hamiltona oraz Wassiliego Kandinskiego.

Jadwiga Maziarska została przygotowana przez panią Monikę Jończyk wraz ze swoją klasą. Podczas lekcji otwartej uczniowie prezentowali parterom projektowym metodę pracy oraz życiorys artystki. Następnie wszyscy mogli przystąpić do wykonania prac jej techniką.

Jeden cały dzień został przeznaczony na warsztaty z grafikiem panem Piotrem Bytnerem, który zajął się Kandinskim. Nie tylko udzielał cennych wskazówek podczas pracy nad tym artystą, ale również zaprezentował swój dorobek pracy.

Prace i biografię Richarda Hamiltona, używając prezentacji multimedialnej, przedstawiła pani Patrycja Knapek-Stańczak.

Co więcej, nasi goście mogli zapoznać się z okolicą, spacerując Doliną Zimnika i wyjeżdżając na Skrzyczne. Zostali oprowadzeni po całej szkole oraz przedszkolu, wysłuchali koncertu przygotowanego przez Panią Karolinę Skrzypek- Caputę. Zwiedzali okoliczne muzea oraz zostali zaproszeni na wycieczkę do Koniakowa oraz Krakowa. Należy również wspomnieć o gościnności pań z Koła Gospodyń w Lipowej, które przygotowały drobne upominki w postaci lokalnych smakołyków oraz opowiedziały o swojej działalności. Uczestnicy projektu mieli również okazję spotkać się i porozmawiać z panem Wójtem Janem Górą.