Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” serdecznie zaprasza edukatorów, w szczególności nauczania przedszkolnego ale również wczesnoszkolnego (młodszych klas) oraz wszystkie zainteresowane osoby na spotkanie poświęcone historii i kulturze górali żywieckich.  Podczas spotkania pani Anna Tomiak – etnolog, pedagog oraz instruktor tańców ludowych omówi opracowane scenariusze dotyczące różnych dziedzin kultury ludowej i folkloru z terenów Żywiecczyzny.  W oparciu o opracowane scenariusze odbywać się mogą zajęcia zgodnie z aktualną podstawą programową jako zajęcia z zakresu edukacji regionalnej.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu pn. Beskidzkie lekcje historii i kultury „Żywieckiego Raju” i stanowi odpowiedź na zidentyfikowane potrzeby w zakresie edukacji regionalnej poprzez zapewnienie dostępu do narzędzia wspierającego edukację regionalną. Uczestnicy spotkania otrzymają materiały edukacyjne w postaci przewodnika metodycznego do edukacji regionalnej.

Spotkanie prowadzone będzie metoda warsztatową a przewidywany czas trwania to ok. 2h – szczegóły dotyczące terminu i miejsca w pod linkiem http://zywieckiraj.pl/aktualnosci/473-wrzesniowe-beskidzkie-lekcje-historii-i-kultury-zywieckiego-raju-zaproszenie

Obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie bezpłatne.