W ramach upowszechniania projektu POWER pt. „Międzynarodowa wymiana doświadczeń jako cenne źródło wiedzy w procesie podnoszenia jakości kształcenia” pani Karolina Skrzypek-Caputa wraz z klasą 7 przeprowadziła lekcję, na której uczniowie miali okazje dowiedzieć się ważnych informacji, historii i ciekawostek na temat Irlandii.

Tworząc mapę myśli, mogli uporządkować swoją wiedzę i skojarzenia, które związane są z Irlandią. Poznali kolory, liczby i zwroty w języku irlandzkim, w tłumaczeniu na język polski. Mogli również utrwalić swoją wiedzę z języka angielskiego, trenując poznane irlandzkie słownictwo. Z racji tego, że słynny i historyczny TITANIC, został zaprojektowany, zbudowany i wodowany  w Belfaście (północna Irlandia) uczniowie mieli możliwość stworzyć piękny, grupowy plakat statku, a także słuchali piosenki pochodzącej z filmu o tym samym tytule, w wykonaniu słynnej piosenkarki, Celine Dion ,,My Heart Will Go On’’. Utwór był im znany z lekcji muzyki, który towarzyszył nam podczas tematu: Muzyka Filmowa. Uczniowie próbowali swoich sił podczas grania na dzwonkach właśnie linii melodycznej piosenki z filmowego TITANICA.

Dzięki projektowi POWER uczniowie nie tylko poznali legendy i ciekawostki związane z Irlandią. Mogli swoją muzyczną wiedzę i umiejętności uporządkować realizując temat związany z wyjazdem nauczycielki do Dublina w Irlandii.