Remonty w Szkole Podstawowej w Leśnej

„Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa… wtedy proste – DZIĘKUJEMY – zawiera wszystko co chcemy wyrazić”.

Tymi słowami Dyrektor Anna Polak składa serdeczne podziękowania Rodzicom ucznia naszej szkoły – Państwu Barbarze i Arturowi Byrcz, którzy przekazali na rzecz Gminy i Szkoły znaczną darowiznę. Ponadto, dzięki staraniom Pana Jana Góry – Wójta Gminy Lipowa, Pani Skarbnik oraz dodatkowym środkom przekazanym z organu prowadzącego, udało się przeprowadzić generalny remont dwóch łazienek i jednego z korytarzy w szkole. Remont w szkole rozpoczął się 20 lutego i trwał do końca maja.

Przedsięwzięcie rozpoczęło się od inicjatywy i pomysłowości Pani Dyrektor Anny Polak, która szczegółowo zaplanowała działania przy realizacji remontu. Pomieszczenia sanitarne były gruntownie remontowane w latach 90-tych, a część wyposażenia pochodziła z lat 70-tych.

W pomieszczeniach łazienkowych modernizacja objęła m.in. wymianę sanitariatów, ułożenie płytek na ścianach i podłodze, wymianę armatury, kabin WC, oświetlenia, luster, montaż drzwi, rozbiórkę ścianki działowej i postawienie nowej, zabudowę rur kanalizacyjnych, malowanie pomieszczeń.

Pod nadzorem Wójta Gminy Lipowa i Pani Dyrektor przeprowadzono także remont korytarza szkolnego. Zakres prac był szeroki – częściowo skuto tynki, wykonano na ścianach zabudowę z płyt gipsowo-kartonowych, podwieszany sufit, zamontowano nowoczesne i energooszczędne oświetlenie, położono na podłodze panele drewniane na blisko 50 m2.

Efekt końcowy, jaki udało się osiągnąć jest sumą zaangażowania wielu osób. Z wielką radością dziękujemy za staranność pracowników Urzędu Gminy Lipowa Pana Marka i Pana Andrzeja, którzy przeprowadzili prace remontowe w naszej placówce. Dziękujemy także za zaangażowanie w inwestycję Pana Jerzego Gila, który przygotował zabudowę łazienek – ścianki i drzwi oraz blaty łazienkowe. Wspólnymi siłami udało się stworzyć nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń dla uczniów.

Serdecznie dziękujemy.