Szanowni Rodzice,

w związku z sytuacją epidemiologiczną w bieżącym roku szkolnym spotkanie z rodzicami przyszłorocznej klasy pierwszej nie odbędzie się. Szczegółowe informacje przekazane będą pod koniec sierpnia w ustalonej przez dyrektora formie.

Poniżej przekazujemy Państwu najważniejsze informacje dotyczące organizacji pracy pierwszoklasistów w przyszłym roku szkolnym.

• W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy pierwszej będą uczyć się w jednym oddziale.
  • Nauka będzie rozpoczynała się o godz. 8.00 i będzie obejmowała w tygodniu 18 godzin edukacji wczesnoszkolnej (edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna, matematyczna, informatyczna, muzyczna, plastyczna, techniczna i wychowanie fizyczne), 2 godziny języka angielskiego, a także wg zgłoszenia 2 godziny religii (w tygodniu) oraz 1 godzina zajęć kształtujących kreatywność.
  • Po zakończonych lekcjach przez pierwszoklasistów nauczyciel odprowadza zgłoszone dzieci do świetlicy, a pozostałych uczniów odbierają rodzice lub opiekunowie zgodnie z deklaracją rodzica.
  • Uczniowie mogą korzystać z zajęć świetlicowych na podstawie zgłoszenia. Zasady pracy świetlicy określa regulamin.
  • Godziny pracy świetlicy będziemy starali się dostosować do godzin pracy rodziców, jednakże rozpoczynamy nie wcześniej niż o godzinie 7.00.
  • Na terenie szkoły funkcjonuje stołówka.
  • Na przerwach uczniowie przebywają pod stałą opieką nauczycieli dyżurujących.
  • W szkole uczniowie mogą korzystać pomocy pedagoga, 1 raz w tygodniu z pomocy higienistki szkolnej.
  • Uczniowie mają do dyspozycji szatnię, która znajdują się na korytarzu przy sali lekcyjnej.

Podręczniki

Uczniowie klasy pierwszej na początku roku szkolnego otrzymają darmowe podręczniki i materiały ćwiczeniowe oraz podręcznik do języka angielskiego. Książki będą własnością szkoły, wypożyczone zostaną na rok każdemu dziecku, do zwrotu w miesiącu czerwcu. Materiały ćwiczeniowe będą przekazane bez obowiązku zwrotu.

Informacja dotycząca podręcznika do nauki religii.

Od nowego roku szkolnego obowiązuje nowy podręcznik: Klasa I „Poznaję Boży Świat”  Autor/Autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek, Wydawnictwo Jedność + zeszyt w kratkę, Podręcznik do nauki religii rodzice zakupują we własnym zakresie.

Wyprawka do klasy pierwszej

Wyposażenie piórnika:

• 2 ołówki
  • Gumka
  • Pióro
  • Temperówka
  • Linijka 16 cm
  • Kredki ołówkowe (np. Bambino)
  • Nożyczki
  • Klej w sztyfcie

Materiały plastyczne:

• Bloki rysunkowe (z kolorowymi kartkami i białymi)
  • Bloki techniczne  (z kolorowymi kartkami i białymi)
  • Papier kolorowy zwykły
  • Plastelina
  • Kredki – pastele
  • Farby plakatowe, pędzle, kubek na wodę
  • 2 teczki  z gumką
  • Zeszyt 16 kartkowy w cienkie linie –linie czerwono- niebieskie (j. polski
  • Zeszyt 16 kartkowy w kratkę (matematyka)
  • Zeszyt 32 kartkowy czysty (j. polski)
  • Zeszyt 16 kartkowy w kratkę (do korespondencji)
  • Dzwonki (instrument)

Strój do ćwiczeń gimnastycznych:

• Spodenki (czarne, granatowe)
  • Biała koszulka
  • Worek na strój

Buty zmienne:

• Tenisówki na jasnej podeszwie

Uwaga!

Prosimy o podpisanie wszystkich rzeczy.