W naszej szkole, jak co roku, odbył się dzień patrona Szkoły Podstawowej – Kornela Makuszyńskiego. Tym razem był to dzień nietypowy, ponieważ przebiegał on w duchu rywalizacji międzyklasowej. Uczniowie współzawodniczyli w ośmiu konkurencjach. Na początku w klasach, razem z wychowawcami, przygotowywali rebus, nazwę drużyny oraz hasło dopingujące, które miały nawiązywać do twórczości Kornela Makuszyńskiego. Następnie rozpoczęła się rywalizacja w sali gimnastycznej. Jury w składzie: p. Anna Skórzak, p. Ewelina Romańska, p. Justyna Siwek-Hulbój, pilnie obradowało i przyznawało odpowiednie miejsca klasom w każdej kategorii. W sali gimnastycznej uczniowie konkurowali w układaniu puzzli-okładki książki K.Makuszyńskiego, rozpoznawaniu tytułu książki po przeczytanym cytacie, rysowaniu koziołka matołka po 15 sekund każda osoba z klasy. Dzieci miały także za zadanie wcielić się w daną postać z książki Makuszyńskiego. Współzawodnictwo kończył quiz z wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego przeprowadzony przy użyciu tabletów na platformie Quizziz. Po podsumowaniu punktów, końcowa klasyfikacja klas przedstawiała się następująco:

1. klasa 4
  2. klasa 8
  3. klasa 5b
  4. klasa 7
  5. klasa 6a
  6. klasa 6b
  7. klasa 5a

Jednak nie rywalizacja, a świetna zabawa okazała się kluczem do sukcesu tego wydarzenia. Uczniowie w pełni zaangażowali się w realizację zadań, konkurowali z pasją i z uśmiechem na ustach – za co im dziękuję z całego serca! Dzięki Radzie Rodziców, na osłodę trudów, wszyscy uczniowie  otrzymali ciastko.

mgr Magdalena Pietraszko – organizator dnia patrona