W Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Leśnej 30 stycznia odbyły się warsztaty cukiernicze dla klas 1-3, zorganizowane przez Pracownię Cukierniczą Gałuszka .
Uczniowie z niecierpliwością wyczekiwali zaproszonego gościa. Gdy zjawiła się pani Sylwia dzieci serdecznie ją przywitały i z zaciekawieniem przystąpiły do zajęć.
Na początku wysłuchały ciekawostek o sposobie pieczenia i dekorowania serc piernikowych, by następnie móc przystąpić do praktycznego działania. W trakcie zajęć każde dziecko otrzymało pyszną babeczkę którą mogło przyozdobić i zjeść na miejscu. Największą niespodzianką jednak był gest ze strony Firmy Gałuszka – każdy uczeń otrzymał drugiego pierniczka gratis. Zadaniem dzieci było ozdobienie serc z pierników masą cukrową. Na pierniki dzieci nakładały stworzone przez siebie rozmaite ozdoby z masy cukrowej i inne ozdoby czekoladowe. Tak ozdobione pierniczki zostały spakowane w pudełka. Gotowe słodkości uczniowie podarują swoim kochanym babciom i dziadkom. Zajęcia były zabawne, inspirujące i PYSZNE