W grudniu uczniowie klas 4, 6a  i 6b udali się do krakowskiego teatru Groteska na spektakl pt.: „Ronja, córka zbójnika”. Nie ma chyba dzieci na świecie, które nie znałyby twórczości Astrid Lindgren. Opowieść o Ronji do złudzenia przypomina „Romeo i Julia” Williama Shakespeara tylko w wersji dla dzieci i młodzieży. Losy bohaterów oparte są na historii dwóch zwaśnionych rodów zbójników, w których rodzą się dzieci: Ronja i Birk. Z czasem przyjaźń tych dwojga postaci łączy też żyjące dotąd w niezgodzie klany. Przedstawienie zrealizowano z rozmachem. Wspaniałą grę aktorską uzupełniają laserowe wizualizacje i porywająca muzyka, przypominająca skandynawskie melodie. Dzieciom z naszej szkoły spektakl bardzo się podobał.

Po wyjściu z teatru swoje kroki skierowaliśmy na krakowski rynek. W okresie przedświątecznym jest na nim organizowany Jarmark Bożonarodzeniowy, który przyciąga tłumy turystów z całego świata. Dzieci mogły pooglądać i zakupić ozdoby świąteczne, wyroby rękodzieła, a także zjeść ciepły posiłek serwowany prosto z jarmarcznego kramu. Do autokaru wracaliśmy głównymi, przepięknie przystrojonymi ulicami Krakowa.