Od kilku lat jednym z elementów tradycji naszej szkoły jest wystawianie w okolicy świąt Bożego Narodzenia spektaklu połączonego z kiermaszem. W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadził nas  spektakl teatralny  pt. „Królowa Śniegu” oraz kolędowanie po góralsku. W przedstawieniu wystąpili uczniowie i uczennice ze wszystkich klas, którzy wcielali się w poszczególne postacie baśni, tańczyli lub śpiewali w chórze szkolnym.

Główna bohaterka „Królowej Śniegu”  Gerda (Alicja Baron) beztrosko bawiła się z Kajem (Eryk Syc) pod czujnym okiem babci (Marysia Czarnota) i dziadka (Cezary Jakubiec). Nagle okruch szkła trafił do oka chłopca , który odjechał wraz z Królową Śniegu (Oliwia Jagosz) do jej zamku. Gerda postanowiła odszukać swojego przyjaciela. Kolejno  odwiedziła: Wróżkę (Justyna Kublin), Księżniczkę i Księcia (Amelia Rybarska i Daniel Firlejczyk), a do ich zamku zaprowadziły ją Kruk i Wrona (Wiktora Rybarska i Julia  Kachel), Małą i Dużą Rozbójnicę (Jula Paśko i Julia Binda), która dała jej Rena (Bartłomiej Lasek), aby towarzyszył jej w dalszej wędrówce.  Wskazówek , dokąd się udać, udzieliły jej Gołębie (Julia Borowy, Karolina Bednarz). Dalej dziewczynka odwiedziła: Laponkę (Klaudia Binda) oraz Inuitkę (Karolina Wróbel), która udzieliła dziewczynce wielu cennych rad. Ostatecznie Królowa Śniegu została pokonana przez dobro i bezinteresowność Gerdy.  Po drodze bohaterce towarzyszyły płatki śniegu (taniec uczniów klasy III), pomagały róże (taniec klasy II), przeszkadzały jej okruchy szkła (taniec klasy VIII), a dzięki aniołom pokonała wrony (taniec klasy IV) i uwolniła Kaja. Gerda uniemożliwiła  realizację planu  Czarownika (Jakub Komuniecki) i jego uczennic (Paulina Rus, Gabriela Romik i Julia Pępek), aby na świecie zapanowały zło i brzydota. Całą historię opowiedzieli narratorzy (Daniel Firlejczyk, Marcin Baron, Szymon Szczotka).

Koleją częścią przedstawienia był występ klasy VI b, V a oraz klasy I. Uczniowie życzyli wszystkim wesołych świąt oraz złożyli noworoczne życzenia po góralsku, wcielili się w postacie z betlejemskiej szopki, a także zaśpiewali góralskie kolędy.

Przedstawienie przygotowały; Anna Pieróg, Karolina Skrzypek-Caputa, Irena Mikusek, Magdalena Pietraszko, Emilia Zuziak, Beata Myśliwiec, Beata Jendzierowska, Monika Jończyk.