Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się apel poświęcony tematyce historycznej związanej z tym świętem. W czasie apelu uczniowie klasy V b przypomnieli nie tylko daty i przyczyny kolejnych rozbiorów Polski, ale także najważniejsze wydarzenia i działania podjęte w celu odzyskania niepodległości. Apel uświetniły piosenki patriotyczne zaprezetowane przez chór szkolny. Całość dopełniły piękne dekoracje. Uroczystość przygotowali: mgr Krzysztof Gaura, mgr Karolina Skrzypek-Caputa oraz uczniowie klasy V b i chór szkolny.

Klasa VII i VIII miała okazję zobaczyś film biograficzny pt.:  „Piłsudski”, który doskonale pokazywał drogę do niepodległości poprzez biografię nieugiętego w dążeniach do wolnej Polski Józefa Piłsudskiego.

Z kolei przedstawiciele naszej szkoły wraz  pocztem sztandarowym oraz z panią dyrektor wzięli udział w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości, które odbyły się 11 listopada w Lipowej.