30 września odbyła się  niecodzienna uroczystość.  Tego dnia oficjalnie zostało  otwarte przedszkole w Leśnej. W uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Lipowa- Jan Góra, Skarbnik – Elżbieta Kosiec, Przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Binda wraz z Radnymi Gminy Lipowa, Radni Powiatowi: Jadwiga Jakubiec oraz Marian Knapek, Dyrektor Szkoły – Anna Polak , Wicedyrektor Szkoły – Irena Mikusek, nauczyciele szkoły i przedszkola, a przed wszystkim dzieci przedszkolne z rodzicami.

Otwarcie przedszkola było poprzedzone dwumiesięcznym  remontem parteru budynku szkoły podstawowej. Powstały sale dla trzech oddziałów, dwie łazienki, korytarz z szatnią i pomieszczenie gospodarcze. Dodatkowo została uruchomiona winda służąca do transportu posiłków z kuchni do przedszkola.  Wszystkie pomieszczenia są: nowoczesne, jasne i kolorowe, dzięki czemu nasi najmłodsi podopieczni mogą czuć się komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie.

Uroczystość otwarcia przedszkola była połączona z pasowaniem na przedszkolaka  (przygotowanym przez mgr Barbarę Rybarską i mgr Danutę Bindę-Toczek) oraz ślubowaniem uczniów klasy pierwszej (przygotowanym przez mgr Beatę Jendzierowską).  W przedstawieniu wystąpił również chór (pod kierunkiem mgr Karoliny Skrzypek-Caputy) oraz uczniowie klasy drugiej i piątej ( przygotowani przez mgr Emilię Zuziak). Prezentacja umiejętności wokalnych, recytatorskich i tanecznych naszych najmłodszych dzieci  dostarczyły wszystkim oglądającym wiele emocji i wrażeń.

Bezpośrednio przed uroczystością nowe przedszkole  oraz szkołę odwiedzili: Stanisław Szwed – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wraz z posłem- Kazimierzem Matusznym. Gościom bardzo podobały się nowe sale oraz  pomieszczenia i nostalgią stwierdzili, że chętnie wróciliby do dziecięcych lat, aby móc uczęszczać do takiego przedszkola.

 Zaproszeni goście przynieśli prezenty, które przekazali na rzecz przedszkola, były to: książki, słodycze, zabawki a także kwoty pieniężne przekazane na rzecz wyposażenia przedszkola. Przewodniczący OSP w Leśnej- Grzegorz Habdas- ofiarował dzieciom zabawkowe samochody oraz dwa  tablety. 

Na zakończenie uroczystości goście oraz przedszkolaki otrzymali pamiątkowe breloczki z napisem „Dzieci są skrzydłami człowieka” Te słowa powinny być się inspiracją do dalszej pracy dorosłych na rzecz dzieci.

Podczas uroczystości pani dyrektor skierowała do dzieci następujące słowa:

„To wszystko dla Was- nasi najmłodsi przyjaciele, gdyż jesteście największą wartością i treścią tego przedszkola. To dla Was ma być miejsce szczególne- miejsce najszczęśliwszych chwil dzieciństwa, do których będziecie wracać w swoim dorosłym życiu. Wszyscy znamienici goście, którzy przybyli na uroczystość otwarcia życzyli Wam dużo uśmiechu i radości z przebywania w tym pięknym obiekcie, a także radości płynącej z uczenia się i odkrywania świata” .

 Z całą pewnością są one podsumowaniem nie tylko tego dnia, ale również starań wielu osób. Przede wszystkim podziękowania należą się Panu Wójtowi- Janowi Górze, który dzięki przychylności radnych Gminy Lipowa mógł przeznaczyć środki na remont szkoły i przeniesienie do niej przedszkola oraz za jego przychylność i determinację, aby remont przeprowadzony został na wysokim poziomie, a przedszkole zostało kompletnie wyposażone. 

Jesteśmy dumni z tego, co udało się  osiągnąć.