1 września odbyły się gminne obchody upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W uroczystości udział wzięli uczniowie naszej szkoły oraz dyrektor szkoły pani Anna Polak. Poczet sztandarowy reprezentował społeczność  szkoły w Leśnej  w Kościele p.w. św. Bartłomieja podczas mszy oraz pod pomnikiem ku „pamięci mieszkańców Lipowej, Ostrego, Słotwiny” zamordowanych w czasie egzekucji w Katowicach oraz w innych miejscowościach w latach 1939 – 1945, pod którym odbyła się oficjalna część uroczystości. Przedstawicie urzędu gminy, sołtysów, szkół, kół gospodyń wiejskich, LKS-ów złożyli wieńce i kwiaty. Wójt gminy Lipowa pan Jan Góra zwrócił uwagę na fakt, że coraz mniej jest świadków tamtych wydarzeń, a młodzież i dzieci będą poznawać historię tamtych wydarzeń głównie z książek. Z kolei proboszcz Jan Kudłacik podkreślił wagę przebaczenia i miłości bliźniego, którą powinniśmy się kierować w codziennym życiu, aby nie pozwolić na nienawiść prowadzącą do wojny.