Uczniowie naszej szkoły przez kolejne miesiące będą nabywać umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania na dodatkowych zajęciach współfinansowanych przez Unię Europejską. Mamy możliwość korzystania z wielu nowych pomocy naukowych, o które wzbogaciła się szkoła dzięki udziałowi w projekcie „Zostań inżynierem. Wsparcie Szkoły Podstawowej w Leśnej”. Wyremontowano i kompletnie wyposażono dwie pracownie – pracownię matematyczno-geograficzna oraz pracownię fizyczno-chemiczno-biologiczną. W tych salach zamontowano rolety, wymieniono oświetlenie, wykonano prace remontowe oraz instalacyjne. Sale odświeżono, zaaranżowano ściany fototapetami, drewnianą mapą świata i obrazami. Pomoce dydaktyczne do przyrody, biologii, chemii, fizyki, geografii, matematyki i języka angielskiego wzbogaciły nowo powstałe pracownie. Zakupiliśmy w ramach projektu ławki, krzesła, meble. Pracownie zostały wyposażone w nowoczesne urządzenia m.in. łącznie 13 laptopów z oprogramowaniem, nowoczesny monitor interaktywny, tablicę interaktywną, tablety, wizualizer projektowy, programy interaktywne, sprzęt laboratoryjny, ochronny, techniczny i pomocniczy, mapy, modele, plansze, przewodniki i atlasy, podręczniki, mikroskopy. Pomoce uatrakcyjniają zarówno zajęcia realizowane w ramach projektu unijnego, jak i zajęcia lekcyjne.  Sprzęt wspomaga nauczycieli i pozwala doskonalić kompetencje uczniów. Szkoła na doposażenie klas w ramach projektu „Zostań inżynierem. Wsparcie Szkoły Podstawowej w Leśnej” pozyskała blisko 150 tys. złotych.