W dniu 23 stycznia 2019 roku, uczniowie klas I-III mieli zaszczyt zaprezentować się przed wspaniałą i wyjątkową publicznością – jaką byli dziadkowie. Do tego wydarzenia dzieci przygotowywały się z wielkim zaangażowaniem by uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka uświetnić swoim tańcem, śpiewem oraz wierszem.
Na samym wstępie dziadkowie byli pełni wzruszeń, gdy podczas muzycznego akcentu pani mgr Karoliny Skrzypek – Caputa na ekranie wyświetlone zostały zdjęcia, na których przedstawione były nasze babcie i dziadkowie oraz ich wnuczęta. Kolejno uczniowie „przenieśli nas w czasie” na wyjątkowe show pt.: „Ja się wcale nie chwalę ja po prostu mam talent”. Cały program prowadzony był przez wspaniałych narratorów, wybitne jury oraz licznych małych aktorów. Uroczystość dopełniły wyjątkowe i wzruszające piosenki oraz ciekawa choreografia taneczna. W wielkim finale dzieci przygotowały wiersz „ Życzenia”, który był koncertem całego alfabetu życzeń jakie wnuki złożyły swoim ukochanym dziadkom. W tym samym czasie wyświetlone zostały zdjęcia naszych uczniów, którzy jako mali cukiernicy przygotowywali cudowne i pełne słodyczy torty. Następnie dzieci z radością zaśpiewały dziadkom „Sto lat”, podkreślając tym magiczny i wyjątkowy klimat tego wydarzenia. Na zakończenie części artystycznej uczniowie wręczyli własnoręcznie przygotowane laurki oraz torciki swoim dziadkom, zapraszając ich na słodki poczęstunek.