04 lutego 2019r. odbyło się Święto Patrona Naszej Szkoły. W tym dniu podsumowano prace podjęte w dniu urodzin Kornela Makuszyńskiego (8 stycznia). Uczniowie poszczególnych klas czytali książki Pana Makuszyńskiego, przygotowali plakat z ciekawymi cytatami, z epitetami o uczniach oraz z patriotycznymi fragmentami z jego powieści i komiksów.
Reprezentanci klas (19 osób) wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Jury (w składzie: Pani Agnieszka Barteczko- bibliotekarka Biblioteki Publicznej w Leśnej, Pani Anna Skórzak- bibliotekarka Szkolnej Biblioteki i nauczyciel języka polskiego oraz nasze Panie polonistki: Pani Dominika Wolna-Wolarek oraz Pani Barbara Błachut) postanowiło, że I miejsce w kategorii klas 1-3 zdobyła uczennica klasy pierwszej- Natalia Karczewska, I miejsce w kategorii klas 4-5 przyznano uczennicy klasy 4b- Wiktorii Rybarskiej, a w kategorii klas 6-8 wygrał uczeń klasy 8b- Igor Lipiński. Gratulujemy!
Przedstawiciele klas (22 osoby) zaprezentowali modę z okresu lat życia Kornela Makuszyńskiego (1884-1953). Królową Damskiej Rewii Mody została uczennica klasy 4a- Agatka Kubica, a Królem Mody Męskiej został uczeń klasy 2- Michał Pietrusiak. Brawo! Dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie strojów.
Uczestnicy wszystkich konkurencji otrzymali pamiątkowe serduszko z cytatem „Miłość mnoży miłość”; wszyscy uczniowie szkoły podstawowej otrzymali pamiątkowe ołówki.
Święto Patrona Szkoły uświetnił chór szkolny pod kierunkiem Pani Karoliny Skrzypek-Caputa. Nad całością imprezy czuwała Pani Irena Mikusek, której udało się pozyskać sponsorów, aby sfinansować wszystkie wydatki.
W związku z tym, że Kornel Makuszyński został pośmiertnie uhonorowany przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę- Orderem Orła Białego, postanowiono podjąć próbę znalezienia 100 patriotycznych przykładów w twórczości K. Makuszyńskiego na 100-lecie odzyskania niepodległości. Z 11 książek, które przeczytano w styczniu wypisano 45 patriotycznych przykładów, ciąg dalszy poszukiwań przed nami. Czytajcie Makuszyńskiego, bo on pisał o przyjaźni, o miłości: do rodziców, do rodziny, do ojczyzny; o uśmiechu, o uczuciach, o szkole, o śmierci, o odwadze, o szacunku i wielu innych sprawach, które są ważne w życiu każdego człowieka.