Jasełka szkolne.

W grudniu tradycyjnie już zaprosiliśmy rodziców i nie tylko na kiermasz świąteczny i jasełka. W tym roku wystawione zostały dwa przedstawienia . Najpierw uczniowie klasy III, VI b zaprezentowali humoreskę pod tytułem „Jezusowa łezka”, ich występ przeplatały liczne piosenki zaśpiewane przez uczniów klas młodszych. Za tę część występu odpowiedzialne były : mgr Anna Pieróg oraz mgr Beata Jendzierowska. Z kolei nadszedł czas na przedstawienie zatytułowane „Opowieść wigilijna” , w której główną rola Scrooge’a zagrała Julia Borowy, a towarzyszyli jej uczniowie klasy V a oraz VI.  Poszczególne sceny przeplecione były licznymi tańcami i piosenkami wykonanymi przez chór: pojawił się taniec śnieżynek (klasa I i II), taniec duchów (klasa IV a), taniec towarzyski (klasa V b) oraz taniec diabłów (klasa VII).  Dodatkowo kolędę „Cicha noc” w trzech językach zaśpiewały klasy VIII a i VIII b. Nad całością tej części czuwała mgr inż. Monika Jończyk, która wykonała również dekoracje i rekwizyty. Oprawa muzyczna przedstawienia została przygotowana przez mgr Karolinę Skrzypek- Caputę.  Za efekty specjalne odpowiedzialny był pan Łukasz Damek, któremu serdecznie dziękujemy.

Spektakl wszystkim bardzo się podobał i wprowadził dzieci, uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości w świąteczną atmosferę.  Gratulujemy dzieciom  udanego występu i jesteśmy przekonani, że należą się  im pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w odgrywane role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyli  bardzo efektowne widowisko. Mamy nadzieję, że sukces, który odnieśli, będzie ich motywował  i inspirował do kolejnych artystycznych działań.

Dziękujemy Rodzicom i zaproszonym Gościom, którymi byli:  Wójt  Pan Jan Góra, Przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Binda, radni Leśnej Pan Jerzy Łodziana oraz Pani Ewa Urbańska, Proboszcz ks. Piotr Sadkiewicz  za przybycie na nasze środowiskowe przedstawienie świąteczne.

2019-01-02T23:18:51+00:002 Styczeń, 2019|Brak kategorii, Szkoła, Wydarzenia|