W tym roku wyjątkowo uroczyście obchodziliśmy Święto  Niepodległości 11 Listopada. W związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości klasy VI i VII przygotowały apel pt. „Pisk Białego Orła” .

Fabuła  przedstawienia została osnuta wokół historii pewnej wiejskiej rodziny o silnych tradycjach patriotycznych. Widzowie przenieśli się do czasów I Wojny Światowe. Na front wyruszają członkowie rodziny: ojciec i najstarszy syn.  Rodzina ukrywa w swoim domu poetę-byłego powstańca, który często odwołuje się do literatury i poezji okresu zaborów i w ten sposób  podtrzymuje i umacnia głęboki patriotyzm domowników. Historię i tradycje rodzinne podtrzymują najstarsi członkowie rodziny: dziadek i babcia.  Symbolem wolnej Polski staje się biały orzeł, którego głos – pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność.

Przedstawienie zostało  wzbogacone licznymi piosenkami patriotycznymi oraz symbolicznym tańcem trzech smoków zniewalających białego orła.

Po występie klasy VI i VII nadszedł czas na koncert pieśni patriotycznych przygotowanych przez chór oraz przez klasy I-III.

Spektakl pokazany był dwukrotnie; rano dla uczniów naszej szkoły oraz dla dzieci z przedszkola oraz po południu dla rodziców i zaproszonych gości, wśród których był Wójt Gminy Lipowa Pan Jan Góra.

Uroczystość przygotowały: mgr Aneta Dybał-Kubica, mgr Anna Pieróg, mgr Karolina Skrzypek-Caputa.